شرح خبر

یک میلیارد و 800میلیون ریال برای زیرساخت اسکله های بهمن و درگهان قشم هزینه شد

قشم- ایرنا- مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت های آی.سی.تی و خدماتی اسکله های بهمن (سالن مسافری بندر خصب عمان) و اسکله درگهان این جزیره هزینه شده است.

مجید حاجی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: زیرساخت های بخش برق، مخابرات و شبکه اسکله بندر درگهان با یک میلیارد و 500 میلیون ریال و آماده سازی اسکله مسافری بندر خصب عمان در بندر بهمن با 300 میلیون ریال اعتبار تکمیل شده است.
به گفته وی تمامی تجهیزات برقی، مخابراتی و همچنین هزینه های نصب و راه اندازی این دو اسکله از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد قشم تامین شده است.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم یادآوری کرد: سرعت بخشیدن به روند خدمات ورود و خروج مسافران، بررسی موارد امنیتی سفر در هر دو اسکله، ارزیابی گذرنامه مسافران در اسکله خصب بندر بهمن قشم به شکل استاندارد و با ضریب امنیتی بسیار بالا از امتیازات توسعه این زیرساخت ها ارزیابی می شود.
حاجی زاده گفت: زیرساخت های اسکله درگهان در مدت 20 روز و زیرساخت های سالن خصب بندر بهمن قشم در مدت 15 روز توسط نیروهای مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم کامل شده است.
با آماده سازی زیرساخت های خدماتی اسکله درگهان و بهمن قشم، شرایط ارائه خدمات مسافری در این دو اسکله فراهم شده است و انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد تردد مسافران از قشم به بندر خصب عمان از طریق بندر بهمن و تردد مسافران بین اسکله درگهان و بندرعباس باشیم.
جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و حدود 117 هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده است.