شرح خبر

اولین سفر دریایی از درگهان قشم به بندرعباس تحقق وعده رئیس دولت تدبیر و امید

راه اندازی اسکله مسافری درگهان قشم به عنوان یکی از مطالبات و وعده های سفر فروردین ماه سال 94 ریاست جمهوری به جزیره قشم با تاکید و پیگیری های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار بخش های مختلف این سازمان قرار گرفت.

راه اندازی اسکله مسافری درگهان قشم به عنوان یکی از مطالبات و وعده های سفر فروردین ماه سال 94 ریاست جمهوری به جزیره قشم 
مطالعات اولیه طرح اسکله مسافری شهر درگهان برای آماده سازی سالن های ارزیابی مسافر، اداری و ترانزیت در فضایی به مساحت دو هزار متر مربع تا پایان اردیبهشت سال 94 به اتمام رسید و عملیات اجرایی آن از مرداد ماه سال گذشته با آماده سازی سالن های یاد شده و نصب دو پانتون و پل ارتباطی مربوط به آن و ایجاد فضای سبز و دیگر زیرساخت های اولیه با 70 میلیارد ریال اعتبار در خرداد ماه امسال به پایان رسید.
مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم در حاشیه حرکت اولین شناور مسافری از اسکله درگهان قشم به سمت اسکله شهید حقانی بندرعباس، گفت: این مسیر مسافری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب با 11ماه کار فشرده، آماده بهره برداری شد.
هرمز امیری با اشاره به اینکه مقصد بسیاری از مسافران جزیره قشم، حضور در شهر تجاری درگهان است، افزود: با راه اندازی این مسیر مهم دریایی شاهد کاهش بارترافیکی شهر قشم و افزایش رضایت  مسافران ویژه درگهان خواهیم بود.
وی ادامه داد: فعالیت انتقال مسافران درگهان به بندرعباس و بالعکس در شرایط کنونی توسط  دو فروند شناور مدرن تند رو با صرف 70 دقیقه زمان تردد دریایی و تهیه بلیط 165 هزار ریالی انجام می شود که با افزایش مسافران، به تعداد شناورها هم اضافه خواهد شد.
مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از مسئولان سازمان بنادر و کشتیرانی استان هرمزگان برای ایجاد زیرساخت های فروش بلیط در اسکله شهید حقانی برای مسافران درگهان، گفت:  اسکله مسافری درگهان قشم با حضور نیروهای گمرک ایران، اداره بنادر و دریانوردی و دریابانی این شهرستان راه اندازی شد و نخستین مسافران این مسیر توسط شناور "امین پیشرو" به بندرعباس منتقل شدند.