شرح خبر

لوح خواهرخواندگی قشم و ویمودرون ایتالیا رونمایی شد

لوح خواهرخواندگی قشم و شهر ویمودرون ایتالیا پس از رونمایی توسط محمد جوزی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان ایتالیا به حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و آنتونیو برچیانینی شهردار ویمودرون اهدا شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، آنتونیو چیانینی شهردار شهر ویمودرون 'Vimodrone ' در 14 کیلومتری شمال شرق میلان در این آئین، گفت: ایران با داشتن قدمت فرهنگی و تاریخی و جاذبه های منحصر به فرد گردشگری، یکی از مکان هایی است که نباید فرصت سفر به این کشور زیبا را از دست داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این آئین اظهار کرد: ایران به ویژه جزیره زیبای قشم، با ظرفیت های فراوان حوزه گردشگری می تواند نقش مهمی در تقویت جذب گردشگران داشته باشد. حمید رضا مومنی اعلام کرد: قشم با داشتن طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل های دریایی حرا، خلیج دلفین ها، جزایر ناز، دره و تنگه چاهکوه، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی و دره ستاره ها به جزایرعجایب خلیج فارس مشهور شده است. وی با اشاره به سیاست توسعه ورزش در جزیره قشم یادآوری کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شرایط جدیدی برای برگزاری مسابقات سافاری، اسب سواری و شتر سواری در قشم در دستور کار قرار گرفته است که نقش مهمی در جذب گردشگران دارد.

مومنی از ایتالیا به عنوان یک کشور تاریخی و دوست ایران نام برد و اظهارامیدواری کرد که گردشگران و دوست داران طبیعت این کشور سفر به جزیره قشم را به ویژه در نیمه دوم سال در برنامه گردشگری خود قرار دهند. در آئین خواهرخواندگی قشم و ویمودرون ایتالیا که جمعی از فعالان و متخصصان گردشگری دو کشور حضور داشتند، قطعاتی از موسیقی محلی ایران توسط گروه آدینه اجرا و در پایان با غذاهای ایرانی از شرکت کنندگان پذیرایی شد. پس از خواهر خواندگی قشم و استان گوانگ دونگ چین، این بار نوبت به شهر ویمودرون در شمال ایتالیا رسید تا در سفر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به ایتالیا، تفاهمنامه خواهر خواندگی قشم و ویمودرون امضا شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با هدف بازدید از نمایشگاه BIT میلان به ایتالیا سفر و در آئین شب ایرانی این کشور شرکت کرد.