شرح خبر

امکان ثبت آنلاین شرکت در منطقه آزاد قشم

ایرنا - حمیدرضا مومنی کاهش زمان سرمایه گذاری و از بین رفتن شرایط اعمال سلیقه شخصی برای جذب سرمایه گذار را از مهم ترین مزیت های اجرای این طرح عنوان کرد.
وی گفت: ساده سازی فرآیند صدور مجوزها برای آغاز کسب و کار، حذف تشریفات زائد، کنترل طرح ها، افزایش اثربخشی و پردازش سریع اطلاعات از دیگر ویژگی های اجرای این طرح درجهت تقویت سرمایه گذاری در جزیره به شمار می رود. مومنی ادامه داد: با اجرای این طرح سرمایه گذاران منطقه می توانند از خدمات ثبت شرکت ها همچون تعیین نام و ثبت شرکت به صورت غیرحضوری بهره مند شوند.
وی گفت: بدون تردید بهره برداری از این طرح نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد به ویژه فراهم کردن تسهیلات تولید برای فعالان اقتصادی، افزایش صادرات و تامین نیاز مالی صنعتگران از طریق جذب سرمایه گذاران خارجی ایفا کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه این منطقه در اجرای طرح یادشده در بین دیگر مناطق آزاد پیشگام است، ادامه داد: قشم با راه اندازی این سامانه به الگوی اجرایی این طرح در میان مناطق آزاد تبدیل می شود. مومنی ارایه خدمات برخط در حوزه مجوزهای فعالیت اقتصادی در قشم شامل مراحل صدور، تمدید، اصلاح و ابطال در حوزه های مختلف تجاری، خدماتی، گردشگری، صنعتی، نفت و گاز را از خدمات ارایه شده در مرحله نخست اجرای این طرح دانست. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تکمیل سامانه پنجره واحد، متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه راهبردی می توانند از خدماتی همچون جمع آوری و تحلیل اطلاعات، طراحی فرآیندها و در نهایت نظارت مستمر و به روزرسانی این سامانه به صورت برخط برخوردار شوند. وی گفت: تا اطمینان کامل از بی عیب بودن این سامانه، متقاضیان می توانند علاوه بر استفاده از رویه های موجود سازمانی، به صورت موازی با ورود به پورتال سازمان منطقه آزاد قشم از خدمات الکترونیکی پنجره واحد استفاده کنند.