شرح خبر

افزایش 3 رشته جدید به مقطع کارشناسی موسسه آموزش عالی قشم

رئیس موسسه آموزش عالی قشم از افزایش 3 رشته جدید مقطع کارشناسی در این مرکز و افزایش شمار شته های این مقطع به 10 رشته در سال تحصیلی 96 – 95 خبر داد.

به گزارش روابط عموی سازمان منطقه آزاد قشم، سراج الدین محبی با بیان این مطلب گفت: مهندسی تکنولوژی ساخت تولید، کامپیوتر و ریاضیات سه رشته جدیدی است که به هفت رشته قبلی این مقطع در موسسه آموزش عالی قشم افزوده شده است.
وی با اعلام اینکه رشته های جدید این موسسه براساس نیاز صنایع فعال در منطقه آزاد قشم انتخاب شده است، ادامه داد: همسویی با صنعت در این جزیره یکی از اهداف مهمی است که این موسسه با سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم دنبال می کند.
به گفته رئیس موسسه آموزش عالی قشم، دانشجویان این مرکز دانشگاهی از مهر ماه امسال در دو رشته مقطع کاردانی، 10 رشته مقطع کارشناسی و 4 رشته مقطع کارشناسی ارشد کسب علم خواهند کرد.
وی افزود: قشم براساس سیاست های دولت تدبیر و امید در مسیر تحول صنعتی قرار گرفته و مراکز آموزش عالی و دانشگاه های این منطقه نیز سیاست پذیرش دانشجو را با هدف ورود فارغ التحصیل به بازار کار براساس نیاز صنعت این جزیره برنامه ریزی می کنند.
محبی با اعلام اینکه طرح جامع این موسسه با هدف ارتقا به قطب مهم دانشگاهی استان هرمزگان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شده، یادآور شد: پیش بینی می شود موسسه آموزش عالی قشم در مرحله اول به دانشگاه و در ادامه به قطب اول دانشگاهی جزیره و نهایتا قطب اول یا دوم دانشگاهی استان هرمزگان، تبدیل شود.
بنا به این گزارش، کامپیوتر و حسابداری دو رشته مقطع کاردانی این موسسه هستند و حسابداری، امور مالی، جهانگردی و اکوتوریسم چهار رشته مقطع کارشناسی و در نهایت شمهندسی تکنولوژی ساخت تولید، هتلداری، جهانگردی با گرایش برنامه ریزی توسعه، کتابداری و حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت امور بانکی، مهندسی کامپیوتر و ریاضیات کاربردی نیز بخشی از 10 رشته مقطع کارشناسی این موسسه در سال تحصیلی 96 – 95 می باشد.
جزیره قشم در جنوب ایران واقع شده و بیش از 12هزار دانشجو در شش دانشگاه و مرکز آموزش عالی این منطقه در رشته های مختلف و در مقاطع کاردانی تا دکترا مشغول به تحصیل هستند.