شرح خبر

برگزاری نخستین دوره مسابقات اسب دوانی در قشم روستای زینبی جزیره میزبان رقابت 15 سوار کار محلی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین دوره مسابقات اسب دوانی محلی در روستای زینبی جزیره قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی با بیان این مطلب گفت: در نخستین دوره مسابقات اسب دوانی محلی در جزیره قشم، 15 سوارکار با اسب های تیز رو خود روز جمعه هشتم مرداد ماه در روستای زینبی با هم رقابت خواهند کرد.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقه در قشم ایجاد شور و نشاط بین مردم این جزیره و ارتقای جایگاه ورزش روستایی در آستانه دهه کرامت (14مرداد سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و 24 مرداد سالروز میلاد خجسته حضت امام رضا (ع) در جزیره قشم) می باشد.
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، مسابقات اسب دوانی و شتر سواری در قشم با تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد از سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و سومین دوره مسابقات شترسواری نیز 24 تیر ماه امسال در روستای گورزین با حضور 16 سوارکار با استقبال خوب مردم برگزار شد.
وی اظهار امیدواری کرد: همزمان با فصل زمستان که شرایط آب و هوایی جزیره قشم کاملا بهاری است مسابقات اسب دوانی و شتر سواری با حضور ورزشکارانی از نقاط مختلف کشور و علاقمندان سوارکاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس در جزیره قشم برگزار شود.
بنا به این گزارش نخستین دوره اسب دوانی در جزیره قشم روز جمعه 8 مرداد ساعت 18 با حضور 15 سوارکار محلی با همکاری دهیاری روستای زینبی، سازمان منطقه آزاد قشم، اداره ورزش و جوانان شهرستان و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی قشم برگزار می شود.