شرح خبر

دومین جشنواره روستایی ژئوپارک قشم در روستای طبل برگزار می شود

مدیر ژئوپارک قشم گفت: دومین جشنواره روستایی ژئوپارک قشم فردا (جمعه) ساعت 17 در سالن ورزشی ملاصدرا روستای طبل برگزار می شود.

حمیدرضا محسن پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، توسعه پایدار اقتصاد محلی و ارتقای معیشت مردم روستاها را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد.
وی افزود: این جشنواره به صورت متوالی با هدف ارتقای روحیه خودباوری و خلاقیت در جوامع محلی در قالب 6 کانون روستایی شامل 2 کانون روستایی شرق جزیره، 2 کانون مرکزی و 2 کانون ویژه روستاهای غرب جزیره برگزار می شود.
محسن پور تقدیر از فعالان و کارآفرینان روستای طبل، برگزاری بازی های بومی محلی و مسابقه های دومیدانی قهرمانی روستایی شهرستان، برپایی نمایشگاه توانمندی های جامعه روستایی و عرضه محصولات محلی را بخشی از برنامه های دومین جشنواره روستایی ژئوپارک اعلام کرد.
وی اضافه کرد: منافع حاصل از برنامه های جنبی این جشنواره ها همچون ارائه انواع نان و غذاهای محلی، بازی کودکان روستایی، آثار علمی و نقاشی کودکان در امور خیریه و درمان بیماران نیازمند روستایی صرف می شود.
مدیر ژئوپارک قشم با تاکید بر اهمیت حوزه گردشگری روستایی برای کسب درآمدهای پایدار جوامع محلی، افزود: مردم روستاهای جزیره قشم با مشارکت در این همایش ها و آشنایی با نقش اقتصادی اکوتوریسم و ژئوتوریسم می توانند سهمی از بازار گسترده این حوزه ها کسب کنند.
محسن پور با اشاره به برگزاری نخستین دوره این جشواره در ششم خرداد سال جاری و استقبال خوب مردم محلی از این جشنواره روستایی، گفت: برای برگزاری باشکوه تر دومین دوره این جشنواره، نشست هایی با شورا و دهیاری روستای طبل، رئیس تعاونی قایق داران و مدیر آموزش و پروش بخش شهاب برگزار و برنامه ریزی منسجمی برای این جشنواره صورت گرفته است.
جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و حدود 117 هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده است.